pieluchychusteczknawilzane Pieluchy.pl - Najtaniej w sieci
Chusteczki nawilżające

Chusteczki nawilżające to jedne z tych małych wynalazków, które zdają się być z nami od zawsze, gotowe sprostać najmniejszym wyzwaniom codziennego życia. Choć ich obecność w naszej torbie czy kieszeni czasem przechodzi niemal niezauważona, warto się zastanowić, jak wiele ułatwień nam przynoszą.

Chusteczki nawilżające to jeden z najważniejszych elementów wyprawki każdego noworodka i później niemowlaka. Większość rodziców nie wyobraża sobie funkcjonowania bez nich, a to za sprawą wielozadaniowości tego produktu w codziennym życiu. Jednak na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich chusteczek?

Spis treści

 

CHUSTECZKI NAWILŻAJĄCE - jakie wybrać? 3

Chusteczki nawilżające zostały stworzone, aby ułatwić rodzicom codzienną pielęgnację pupy noworodka i niemowlaka – jest to ich podstawowe zastosowanie. Jednak chusteczki nawilżające z powodzeniem wykorzystujemy w wielu codziennych czynnościach takich jak:

    • czyszczenie buzi i rączek dziecka (zwłaszcza podczas podróży czy wyjść na zewnątrz

    • oczyszczanie zabawek lub krzesełek dziecka po jedzeniu (szybka alternatywa dla dokładnego mycia przy użyciu detergentów lub kiedy jesteśmy poza domem)

    • do zabawy w czyszczenie

Rodzice chętnie wykorzystują chusteczki nawilżające, które są zawsze pod ręką i uważamy je za bezpieczne, ponieważ to produkt przeznaczony dla dzieci. Jednak na rynku mamy ogromny wybór chusteczek. Podpowiemy na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich produktów dla naszego dziecka.

2. Rodzaje

1. Chusteczki nawilżające pielęgnacyjne – najpopularniejsze chusteczki dostępne w sklepach i drogeriach i uniwersalnym zastosowaniu, skutecznie oczyszczają i pielęgnują skórę, są w przystępnej cenie, jednak mogą zawierać składniki uczulające.

2. Chusteczki hipoalergiczne – bezzapachowe, bezpieczne dla alergików, mają krótki skład, polecane dla noworodków i maluszków mających problemy dermatologiczne. Są delikatniejsze niż chusteczki pielęgnacyjne jednak mogą być nieco droższe.

3. Chusteczki ekologiczne – lub wodne, czyli chusteczki nawilżane wodą z dodatkiem naturalnych składników. Są bezpieczne dla środowiska i są coraz częściej doceniane przez rodziców. Niestety te chusteczki są droższe niż pozostałe chusteczki.

chusteczki 2 Pieluchy.pl - Najtaniej w sieci
CHUSTECZKI NAWILŻAJĄCE - jakie wybrać? 4

3. Jakie chusteczki wybrać?

Jak wiecie w sklepach mamy ogromy wybór produktów i dotyczy to również chusteczek nawilżających dlatego podpowiemy na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Skład – im krótszy, tym lepszy! Dobre chusteczki nawilżające powinny zawierać takie substancje jak: gliceryna, alantoina lub naturalne składniki np. olejek migdałowy, rumianek, olej z drzewa herbacianego.

Stopień nawilżenia – jest to bardzo ważne ponieważ chusteczki służą nam do oczyszczania pupy i pielęgnacji skóry niemowlaka. Obecnie bardzo popularne są chusteczki wodne – zawierają ok 98% wody dzięki czemu świetnie oczyszczają i są ekologiczne. ‘

Zapach – warto pamiętać, że jeśli chusteczki zawierają substancje zapachowe to mogą one podrażniać delikatną skórę naszego dziecka, dlatego lepiej decydować się na chusteczki bezzapachowe.

Opakowanie – ważna jest wielkość i pojemność, ponieważ przy dzieciach zużywamy ich bardzo dużo do przewijania, karmienia czy na spacerach. Opakowanie powinno być poręczne i posiadać wygodne zamykanie dzięki któremu unikniemy wysychania chusteczek.

Share