comparison 1 Pieluchy.pl - Najtaniej w sieci

Obecnie rodzice używają do przewijania dzieci pieluch jednorazowych, jednak są i tacy, którzy wolą korzystać z ekologicznych rozwiązań i decydują się na pieluchy tetrowe. Jednak wybór nie ogranicza się jedynie do tych dwóch rodzajów pieluch. Warto zobaczyć co możemy wybrać.

Spis treści

 

1. Pieluchy jednorazowe

Pieluchy jednorazowe zostały pojawiły się w 1948 roku w Stanach Zjednoczonych i przypominały plastikowe majtki z jedwabnym wkładem. Pampersy pojawiły się w Stanach 13 lat później, a do Polski trafiły w 1965 były wykonane z ligniny i ciężko dostępne. Użycie pieluch jednorazowych w Polsce stało się standardem ok 2000 roku.

Obecnie pieluszki jednorazowe bez względu na markę są podobne i maja podobny skład chemiczny. Warstwa zewnętrzna pieluszki to polietylen uzyskiwany z ropy naftowej, natomiast wnętrze wykonane jest z miazgi drzewnej i poliakrylanu sodu (bardzo chłonnej substancji chemicznej zamieniającej mocz w żel). Czasem dodawane są również barwniki zabarwiające pieluszkę jednak mogą one uczulać dziecko.

Większość rodziców decyduje się na pieluszki jednorazowe, ponieważ są wygodne w użyciu, bardzo chłonne i nie trzeba ich prać. Na rynku dostępnych jest wiele różnych pieluch jednorazowych dostosowanych do wagi dziecka. Dodatkowo wiele firm wprowadziło również:

 

  • specjalne pieluszki dla wcześniaków, ponieważ są one znacznie mniejsze

  • pieluchy przeznaczone na noc, które wg producenta są jeszcze bardziej chłonne

  • pieluchy dla starszych dzieci jeśli dziecku zdarza się moczyć w nocy

  • pieluchy do pływania, które przeznaczone są do użytku w wodzie np. na basenie

2.Pieluchy wielorazowe

Zanim pojawiły się pieluchy jednorazowe rodzice korzystali z pieluch tetrowych, które są naturalnie wykonane z 100% bawełny i przewiewne dzięki czemu nie powodowały podrażnień u dzieci. Niestety ten rodzaj pieluch nie jest tak chłonny jak pieluchy jednorazowe, wymaga więc częstego zmieniania, prania i prasowania. Mimo to rodzice, którzy troszczą się o ekologię i naturalne składniki wybierają właśnie ten rodzaj pieluch. Obecnie na rynku są dostępne:

 

  • pieluchy z kieszonkąwykonane są z warstwy zewnętrznej chroniącej ubranie przed przemoczeniem oraz wewnętrznej ze specjalną kieszonką, w której umieszcza się wkładkę wykonaną z bawełny, mikrowłókna, bambusa lub konopii, która pochłania wilgoć. Jeśli wkładka jest mokra wystarczy ją wyjąć, zastąpić nową, a zużytą wyprać w pralce

  • otulacze – są to majtki wykonane najczęściej z wełny, polaru lub materiału PUL. Otulacz zakłada się na pieluszki tetrowe lub inne materiałowe w celu zabezpieczenia przed ich przesuwaniem lub spadaniem.

  • Pieluchy formowane – wykonane są z naturalnych materiałów takich jak bawełna, bambus, mikrowłókna lub innych naturalnych materiałów. Wyglądają jak pieluszki jednorazowe, ponieważ często mają sznurki lub rzepy, ale często wymagają nałożenia dodatkowo otulacza.

Share