Na pewno każdy widział na półkach sklepowych kosmetyki dla dzieci, ale nie każdy wie czym dokładnie są, czy warto z nich korzystać i jakie kosmetyki wybrać?

Kosmetyki dla dzieci – co to?

Kosmetyki dla dzieci to preparaty przeznaczone do pielęgnacji noworodków, niemowląt i dzieci, których skład jest bezpieczny dla ich delikatnej skóry. Są to kosmetyki do pielęgnacji włosów, twarzy i ciała. W większości posiadają składniki pochodzenia naturalnego, ich skład jest krótki i mają konsystencję ułatwiającą nakładanie i użycie. Kosmetyki dla dzieci są przebadane dermatologicznie i posiadają atesty dzięki, którym zostały dopuszczone do sprzedaży. Są one dostępne w drogeriach i aptekach.

Czy warto je stosować?

Często rodzice mają wątpliwości czy warto kupować oddzielne kosmetyki dla dzieci? Odpowiedź jest prosta: TAK. Dlaczego? Są one dokładnie przebadane, zawierają- naturalne substancje, które nie podrażniają delikatnej skóry dziecka i często są wielozadaniowe – pełnią funkcję szamponu, żelu do mycia i natłuszczają dzięki czemu nie musimy już używać balsamu. Zwłaszcza skóra noworodka jest na początku bardzo wrażliwa i trzeba jej zapewnić delikatną pielęgnację i odpowiednie nawilżenie.

Jakie kosmetyki wybrać?

Jeśli nie jesteś pewien, które kosmetyki wybrać warto przejrzeć ich skład lub sprawdzić opinie innych rodziców. Kosmetyki dla dzieci powinny posiadać odpowiednie atesty, ich skład powinien być możliwie jak najkrótszy, nie powinno w nich być barwników, emulgatorów PEG, silikonów, a także substancji pochodzenia petrochemicznego. Wszystko to może się wydawać bardzo skomplikowane dlatego warto sprawdzić strony, na których jest pełna analiza składu kosmetyków dla dzieci i wtedy wybrać kosmetyk najlepszy dla naszego maluszka.

Zastanawiasz się co powinno się znaleźć w wyprawce dla noworodka? Tak naprawdę niewiele. Na początku warto się zaopatrzyć w małe opakowania produktów lub wykorzystać próbki kosmetyków, które każda młoda mam otrzyma np. na szkole rodzenia, w przychodni itp. Warto, aby na początku korzystać z produktów dobrej jakości, czyli najlepiej tych aptecznych. Kiedy okaże się, że dany produkt nie uczula naszego malucha warto sięgnąć po większe opakowanie. Najważniejsze kosmetyki to delikatny płyn myjący, balsam nawilżający, krem ochronny, krem na odparzenia. Im dziecko będzie starsze ta lista zacznie się powiększać o kolejne kosmetyki i będziemy mogli wybierać te o owocowych zapachach i różnorodnych kolorach.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *