pieluszki kolorowe z nadrukami 1 Pieluchy.pl - Najtaniej w sieci

W przeszłości pieluszki materiałowe były wykorzystywane przez nasze mamy i babcie jako podstawowy produkt służący do przewijania dzieci, ale obecnie ich miejsce zajęły wygodniejsze pieluszki jednorazowe. Jednak mamy na całym świecie wciąż chętnie korzystają z pieluch materiałowych. Dlaczego? Ponieważ mają one niezliczone zastosowanie przy pielęgnacji niemowlaka! Dodatkowo możemy dowolnie wybierać w rodzajach i kolorach dostosowując je do naszego dziecka.

Spis treści

1.Rodzaje pieluch materiałowych

Na rynku istnieje wiele rodzajów pieluszek wielorazowych najpopularniejsze z nich to: tetrowe, flanelowe, bambusowe. Różnią się one rodzajem wykorzystanego materiału i jego zastosowaniem.

 Pieluchy tetrowe

Wykonane są z miękkiej i chłonnej 100% bawełny, która jest stosunkowo cienka i przewiewna. To najpopularniejszy i najtańszy rodzaj pieluchy dostępny w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt. Pieluszka tetrowa często sprawdzają się w sytuacjach kryzysowych, a dzięki temu że jest tania zawsze można ją zastąpić nową.

Pieluchy flanelowe

Są grubsze, bardziej chłonne i bardziej miękkie niż pieluchy tetrowe. Są wykonane również z 100% bawełny jednak jest są zdecydowanie bardziej przyjemna dla skóry dziecka.

Pieluchy bambusowe 

Wykonane są najczęściej z wiskozy bambusowej lub z bawełny z dodatkiem przędzy bambusowej, dzięki czemu są bardzo delikatne w dotyku. Są jednak znacznie droższe niż pieluchy tetrowe i flanelowe. Warto jednak posiadać je w wyprawce dla maluszka, ponieważ są miłe w użytkowaniu, antybakteryjne i bardzo delikatne dla skóry dziecka.

2. Pieluchy materiałowe: zastosowanie

Pieluchy materiałowe mają niezliczone zastosowanie i są chętnie wykorzystywane przez mamy i dzieci. Najczęściej mamy i dzieci wykorzystują je jako: kocyk, otulacz, przytulankę, gryzak, prześcieradło, przewijak, chusteczkę, myjkę, śliniaczek i wiele innych.

Pieluchy tetrowe są używane przez niektóre mamy do przewijania niemowląt, ponieważ są przewiewne, nie powodują podrażnień, a dzięki naturalnym włóknom zapobiegają przegrzaniu.

Pieluszki tetrowe często są wykorzystywane w sytuacjach kryzysowych do wytarcia dziecka, a dzięki stosunkowo niskiej cenie nie jest nam szkoda ich pobrudzić. Mamy często wykorzystują ten rodzaj pieluszek w letnie dni to przykrycia maluszka podczas snu. Dzieci natomiast chętnie korzystają z nich podczas ząbkowania do pocierania sobie dziąseł.

Pieluszki flanelowe są grubsze i bardziej miękkie dlatego rodzice używają ich często jako grubszego kocyka lub jako podkład do wózka, łóżeczka czy fotelika.

Pieluszki bambusowe stają się coraz popularniejsze, ponieważ doskonale nadają się do otulania, usypiania, przytulania czy wycierania dziecka, a dzięki swojej miękkości nie podrażniają delikatnej skóry niemowląt.

5. Pieluchy: jakie wybrać?

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ jest to indywidualna decyzja każdego rodzica. Jednak kompletując wyprawkę dla maluszka warto uwzględnić różne rodzaje pieluch materiałowych ze względu na ich różnorodne zastosowanie.

Share