Pieluchy wielorazowe

Rodzice mają dziś ogromy wybór pieluszek jednorazowych, wielorazowych i materiałowych. Niektórzy decydują się na wygodniejszą formę pieluch jednorazowych jednak coraz więcej z Was pyta o pieluchy wielorazowe, które są tanią i ekologiczną alternatywą dla popularnych pampersów.

Rodzaje pieluch wielorazowych

Pieluchy wielorazowe dzielą się na trzy główne typy: Pieluszki PUL, pieluszki z kieszonką i pieluszki wełniane. Do tych wszystkich pieluszek musimy uwzględnić używanie wkładów konopnych, bawełnianych, wełnianych lub bambusowych.

Pieluszki PUL – swoim wyglądem są najbardziej zbliżone do tradycyjnych pieluch jednorazowych. Są uszyte z nieprzepuszczalnego materiału, który trzeba uzupełnić specjalną wkładka wykonana z bambusa, bawełny, wełny czy konopi. Po przemoczeniu lub zabrudzeniu pieluszkę i wkład należy uprać i wysuszyć.

 

 

Pieluszki z kieszonką – są to pieluszki PUL, które wewnątrz mają dodatkowy materiał bambusowy, polarowy lub inny oddychający materiał i posiadają specjalną kieszonkę na wkład. Są one przyjemniejsze w użytkowaniu poprzez wewnętrzny materiał, który jest przyjemniejszy dla skóry dziecka, a dzięki zastosowaniu odpowiednich naturalnych materiałów dziecko nie odczuwa dyskomfortu związanego z mokrą pieluszką.

Pieluszki wełniane – są to pieluszki w całości wykonane z naturalnych materiałów. Ten rodzaj pieluszki również należy uzupełnić odpowiednią wkładką pochłaniającą wilgoć. Warto pamiętać o regularnym zabezpieczeniu pieluszki lanoliną, której nie pierzemy tylko wietrzymy od czasu do czasu. Zaletą pieluszek wełnianych jest ich naturalność oraz brak pochłaniania zapachów.

Obecnie mamy duży wybór pieluszek wielorazowych w wielu kolorach, wzorach i formach. Każdy rodzic doceni nie tylko ich piękny design, ale również oszczędność jaką możemy zyskać podczas ich stosowania. Warto wspomnieć o walorach ekologicznych wynikających z używania pieluszek wielorazowych generujemy mniej śmieci.

Najczęstsza obawą związaną z używaniem pieluch wielorazowych jest ich pielęgnacja. Owszem pieluszki wielorazowe musimy regularnie prać i odpowiednio o nie dbać jednak tak naprawdę wystarczą one na cały okres pieluchowania dziecka i są znacznie zdrowsze dla delikatnej skóry malucha, a to wszystko dzięki naturalnym włóknom użytym do ich szycia.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *