wieta20nappime202 2 Pieluchy.pl - Najtaniej w sieci

Rodzice mają dziś ogromy wybór pieluszek jednorazowych, wielorazowych i materiałowych. Niektórzy decydują się na wygodniejszą formę pieluch jednorazowych jednak coraz więcej z Was pyta o pieluchy wielorazowe, które są tanią i ekologiczną alternatywą dla popularnych pampersów.

Table of Contents

1. Rodzaje pieluch wielorazowych NAPPIME

Pieluchy wielorazowe dzielą się na trzy główne typy: Pieluszki PUL, pieluszki z kieszonką i pieluszki wełniane. Do tych wszystkich pieluszek musimy uwzględnić używanie wkładów konopnych, bawełnianych, wełnianych lub bambusowych.

  • Pieluszki PUL – swoim wyglądem są najbardziej zbliżone do tradycyjnych pieluch jednorazowych. Są uszyte z nieprzepuszczalnego materiału, który trzeba uzupełnić specjalną wkładka wykonana z bambusa, bawełny, wełny czy konopi. Po przemoczeniu lub zabrudzeniu pieluszkę i wkład należy uprać i wysuszyć.
  • Pieluszki z kieszonką – są to pieluszki PUL, które wewnątrz mają dodatkowy materiał bambusowy, polarowy lub inny oddychający materiał i posiadają specjalną kieszonkę na wkład. Są one przyjemniejsze w użytkowaniu poprzez wewnętrzny materiał, który jest przyjemniejszy dla skóry dziecka, a dzięki zastosowaniu odpowiednich naturalnych materiałów dziecko nie odczuwa dyskomfortu związanego z mokrą pieluszką.
  • Pieluszki wełniane – są to pieluszki w całości wykonane z naturalnych materiałów. Ten rodzaj pieluszki również należy uzupełnić odpowiednią wkładką pochłaniającą wilgoć. Warto pamiętać o regularnym zabezpieczeniu pieluszki lanoliną, której nie pierzemy tylko wietrzymy od czasu do czasu. Zaletą pieluszek wełnianych jest ich naturalność oraz brak pochłaniania zapachów.

2. Podsumowanie

Obecnie mamy duży wybór pieluszek wielorazowych w wielu kolorach, wzorach i formach. Każdy rodzic doceni nie tylko ich piękny design, ale również oszczędność jaką możemy zyskać podczas ich stosowania. Warto wspomnieć o walorach ekologicznych wynikających z używania pieluszek wielorazowych generujemy mniej śmieci.

Najczęstsza obawą związaną z używaniem pieluch wielorazowych jest ich pielęgnacja. Owszem pieluszki wielorazowe musimy regularnie prać i odpowiednio o nie dbać jednak tak naprawdę wystarczą one na cały okres pieluchowania dziecka i są znacznie zdrowsze dla delikatnej skóry malucha, a to wszystko dzięki naturalnym włóknom użytym do ich szycia.

 

Share