sesja2031 3 Pieluchy.pl - Najtaniej w sieci

Przewijanie niemowlaka jest bardzo istotną sprawą zwłaszcza, że na początku może się ono zdarzać nawet co godzinę lub częściej! Wielu rodziców zastanawia się co przygotować do zmiany pieluszki, jak często zmieniać pieluszkę i przede wszystkim jak prawidłowo przewijać dziecko?

Spis treści

 

1. Co przygotować?

W miejscu gdzie najczęściej zmieniamy pieluszki powinny się znaleźć oczywiście pieluchy, których używamy jednorazowe lub materiałowe. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w ciepłą wodę i wacik (jest znacznie delikatniejsza i nie powoduje podrażnień delikatnej pupy malucha) lub chusteczki nawilżane, maść do pupy, ubranko na zmianę, a dla starszego dziecka warto mieć jakąś zabawkę lub grzechotkę. Warto również mieć w pobliżu kosz na zużyte pieluszki, aby od razu się jej pozbyć.

2. Kiedy zmienić pieluszkę?

Wielu rodziców nie wie kiedy i jak często zmieniać pieluszkę. Jeśli na początku mamy wątpliwości czy pieluszka jest mokra, można kupić pieluchy ze specjalnym paskiem, który zmienia kolor gdy pieluszka jest mokra. Wielu rodziców korzysta z tego rozwiązania jeśli mają wątpliwości zwłaszcza na początku kiedy niemowlę jest bardzo małe. Prawda jest taka, że trudno oszacować jak często zmieniać pieluszkę to zależy od dziecka. Najczęściej zaleca się wymianę pieluszki kiedy jest pełna lub kiedy mokra pielucha przeszkadza dziecku. Oczywiście im częściej tym lepiej dla delikatnej skóry dziecka dzięki temu unikniemy odparzeń.

parent changing the diaper of the baby

3. Jak przewinąć dziecko?

Na początku warto mieć odpowiednie miejsce do przewijania najlepiej jeśli jest to przewijak ponieważ zapewni on odpowiednią pozycję dla rodzica (bez nadwyrężania pleców) i możemy przy nim mieć wszystkie potrzebne akcesoria. Kładziemy dziecko na przewijaku na plecach, rozbieramy je od pasa w dół, chyba że pobrudził ubranko wtedy zdejmujemy całość.

Następnie odpinamy rzepy pieluszki (przy starszych dzieciach, które noszą pieluchomajtki, rozrywamy boki), przednią część pieluchy przykładamy do tylnej, zwijamy, zamykamy i wyrzucamy do kosza (najlepiej jeśli znajduje się on w zasięgu ręki).

Przy użyciu mokrego wacika lub chusteczek nawilżanych oczyszczamy okolicę krocza, pachwin i pupy dziecka pamiętając, że czyścimy zawsze od przodu do tyłu. Jeśli dziecko bardzo się pobrudziło warto jest umyć pupę pod bieżącą wodę, aby pozbyć się wszystkiego na 100%.

Kiedy już wszystko jest czyste, delikatnie unosimy bioderka dziecka i wsuwamy pod nie czystą pieluszkę, zapinamy rzepy i gotowe! Warto pamiętać, że rzepy zapinamy do przodu.

importanty Pieluchy.pl - Najtaniej w sieci
CO WARTO WIEDZIEĆ O PRZEWIJANIU NIEMOWLAKA? 4

Ważne: nie zapominaj umyć rąk przed i po zmianie pieluszki!

Share